Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :20.04.2014-06:00 Tarihi :20.04.2014
Bitiş :21.04.2014-06:00 No :328
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimleri ile Marmara'nın batısı ve Ege kıyılarında sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Elazığ ve Tunceli çevreleri, Siirt ve Diyarbakır'ın kuzey ilçeleri ile Erzincan'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Marmara'nın güneybatısında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Elazığ ve Tunceli çevreleri, Siirt ve Diyarbakır'ın kuzey ilçeleri ile Erzincan'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, kısa süreli fırtına vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Kıyı Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ve Marmara'nın güneybatısında kuvvetli (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatle ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Bursa ve Yalova çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin güneybatısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
CANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 20
TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
EGE Parçalı ve çok bulutlu, İzmir çevreleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri ile Manisa'nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu 18
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu 19
USAK Parçalı ve çok bulutlu 17
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu 26
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 21
HATAY Parçalı ve çok bulutlu 25
MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 24
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 19
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 20
KONYA Parçalı ve çok bulutlu 20
SIVAS Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 19
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 21
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu 23
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 17
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BAYBURT Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
GIRESUN Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 16
TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
DOĞU ANADOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Elazığ ve Tunceli çevreleri ile Erzincan'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması , Rüzgarın; Bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.
ELAZIG Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23
ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 14
KARS Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17
VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt ve Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
BATMAN Parçalı bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27
DIYARBAKIR Parçalı bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacak. 25
GAZIANTEP Parçalı bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23
SANLIURFA Parçalı bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27
DENİZLERDE HAVA
Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, kuzeyinde ilk saatler 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Doğu Karadeniz'in kuzeyinde 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatı kuzeyinde güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

28

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51